interlang   BIURO TŁUMACZEŃ INTERLANG  
UL. KILIŃSKIEGO 5/8A  
81-386 GDYNIA      
interlang  504 152 974      
interlang   BIURO@INTERLANG.PL       interlang  ENGLISH interlang  DEUTSCH
interlang   BIURO TŁUMACZEŃ INTERLANG   UL. KILIŃSKIEGO 5/8A   81-386 GDYNIA       interlang  504 152 974       interlang   BIURO@INTERLANG.PL       interlang  ENGLISH interlang  DEUTSCH
interlang

Zapraszamy do czytania!

Jak wygląda podpisanie aktu notarialnego z udziałem cudzoziemca?

Sierpień 9, 2021

Czynność podpisywania aktu notarialnego podlega w praktyce kilu zasadom, które precyzyjnie określa ustawa. Wskazuje ona także, jak musi przebiegać podpisanie aktu notarialnego, jeśli w procedurze tej uczestniczy cudzoziemiec nieznający języka polskiego. Jak wygląda to w praktyce?

Więcej

Czym jest tłumaczenie a vista?

Lipiec 24, 2021

Powszechnie przyjętymi formami tłumaczenia dokonywanego przez tłumacza jest tłumaczenie ustne lub pisemne. Jednak na popularności zyskuje również tłumaczenie a vista, które jest związane pojawieniem się potrzeby tłumaczenia podczas formalnych spotkań biznesowych lub urzędowych.

Więcej

Kiedy wymagane jest tłumaczenie przysięgłe?

Czerwiec 17, 2021

Tłumaczenie uwierzytelnione może sporządzić jedynie tłumacz przysięgły. Ma moc urzędową, z tego powodu podczas jego wykonaniu obowiązują zasady określone przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Przekład zawiera nie tylko tłumaczenie treści pisma, czy dokumentu, ale także szczegółowy opis.

Więcej

Tłumaczenia a tajemnica zawodowa

Maj 10, 2021

Klienci, którzy korzystają z usług biura tłumaczeń często oprócz rzetelnego przekładu wykonanego z najwyższą dokładnością oczekują zachowania w tajemnicy informacji poznanych przez tłumacza w związku z dokonywaniem tłumaczenia. Wynika to z tego, że nierzadko przedmiotem tłumaczenia są ważne dokumenty, umowy i kontrakty, których ujawnienie mogłoby negatywnie wpłynąć na przebieg danego przedsięwzięcia.

Więcej

Na czym polega tłumaczenie dokumentów samochodowych?

Maj 8, 2021

Wiele osób decyduje się na sprowadzenie samochodu zza granicy z uwagi na opłacalność takiej transakcji czy dostępność poszukiwanego modelu. Warto jednak pamiętać, że przeprowadzenie takiej transakcji wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności.

Więcej

Kiedy warto korzystać z tłumaczenia szeptanego?

Marzec 3, 2021

Żyjemy w “globalnej wiosce”. W obecnych czasach niemal każdego dnia stykamy się z językami obcymi - zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Choć pewnych języków uczyliśmy się w szkole i pamiętamy podstawowe zwroty, są sytuacje, w których musimy skorzystać z profesjonalnego tłumaczenia. Są to najczęściej sprawy zawodowe czy urzędowe, kiedy doświadczony tłumacz staje się nieodzowny w załatwieniu pewnych spraw. Istnieją jednak różne rodzaje tłumaczeń, a jednym z nich jest tłumaczenie szeptane. Czym ono jest i kiedy warto z niego skorzystać?

Więcej
Copyright © interlang 2020. All Rights Reserved
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem