interlang   BIURO TŁUMACZEŃ INTERLANG  
UL. KILIŃSKIEGO 5/8A  
81-386 GDYNIA      
interlang  504 152 974      
interlang   BIURO@INTERLANG.PL       interlang  ENGLISH interlang  DEUTSCH
interlang   BIURO TŁUMACZEŃ INTERLANG   UL. KILIŃSKIEGO 5/8A   81-386 GDYNIA       interlang  504 152 974       interlang   BIURO@INTERLANG.PL       interlang  ENGLISH interlang  DEUTSCH
interlang

W jaki sposób tłumaczy się oprogramowanie?

Kwiecień 19, 2022

Tworzenie oprogramowania to długi i skomplikowany proces, który wymaga nie lada wiedzy i zaangażowania. Jeżeli marka chce wprowadzić je na rynek międzynarodowy, nie obędzie się bez pomocy wykwalifikowanego tłumacza. Niezbędne jest bowiem tłumaczenie oprogramowania. Czy wiesz, na czym polega takie przedsięwzięcie i dlaczego jest tak istotne?

Na czym polega tłumaczenie oprogramowania?

Na wstępie należy zaznaczyć, że oprogramowania tworzone są w specjalnych językach, które w gruncie rzeczy są ciągiem znaków oraz formuł. Mowa tu przykładowo o C++, JavaScript, Java czy Python. Można powiedzieć, że jest to niejako zaplecze danego oprogramowania, którego nie widzi użytkownik. Zadaniem tłumacza jest więc dostosowanie warstwy tekstowej do cech szczególnych danego języka czy kraju.

Zajmując się tłumaczeniami specjalistycznymi w Warszawie, niejednokrotnie podejmowaliśmy się  przekładu oprogramowania. Cały proces polega na tzw. lokalizacji oprogramowania, która jest czymś więcej niż samym tłumaczeniem. W tym przypadku niezbędne jest także dostosowanie innych elementów programu, m.in. interfejsu użytkownika, jednostek miary, zapisu dat i wiele więcej.

Czy warto wykonywać tłumaczenie oprogramowania?

Jeżeli marka chce wprowadzić swój produkt na rynek zagraniczny, tłumaczenie może okazać się niezbędne. Należy jeszcze raz wyraźnie podkreślić, że w tym przypadku przekład pełni dodatkową funkcję, a mianowicie ma za zadanie dostosować oprogramowanie do kultury i specyfiki danego kraju. Dzięki temu użytkownik nie odczuje różnic, zaś produkt będzie sprawiał wrażenie, jakby był wykonany w języku ojczystym.

Jeżeli chcesz wykonać tłumaczenie oprogramowania, zapraszamy Cię do podjęcia kontaktu. Nasza wykwalifikowana kadra tłumaczy dokona profesjonalnej lokalizacji, dzięki której Twój produkt będzie mógł zostać wprowadzony na rynki zagraniczne. Oferujemy kompleksową usługę, sprawną realizację oraz indywidualne podejście.

Wróć
Copyright © interlang 2020. All Rights Reserved
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem